O EXPO 2015

Spis treści

logo 500Od 1 maja do 31 października 2015 roku w Mediolanie w Republice Włoskiej odbywać się będzie największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie promocyjne
świata. Przez 184 dni wystawcy ze 145 krajów i ponad 20 milionów odwiedzających będzie się spotykać wokół tematu przewodniego Expo Milano 2015: „Wyżywienie planety, energia dla życia”.


Expo to pokaz dorobku kulturalnego, naukowego i technicznego krajów z całego świata. Pierwsza wystawa odbyła się w 1751 roku w Londynie, ale za pierwszą prawdziwie międzynarodową uznaje się Wielką Wystawę, która miała miejsce również w Londynie w 1851 roku. Od samego początku Wystawy Światowe były wyjątkową okazją do zaprezentowania największych osiągnięć człowieka w danym czasie. Ludzie dzielili się swoimi odkryciami, najnowszymi technologia mi, innowacjami. Podczas Wystaw powoływane były nowe ruchy artystyczne, powstawały projekty architektoniczne, które stawały się symbolami danego czasu, jak Wieża Eiffla, stworzona na ekspozycję odbywającą się w Paryżu w 1889 roku. Wystawy Światowe dawały państwom uczestniczącym, instytucjom oraz  odwiedzającym możliwości dyskusji na ważne w danym momencie tematy. Każdy chce pokazać swoje osiągnięcia, to co może zaoferować światu, dlatego uczestnicy traktują swój udział niezwykle prestiżowo. Od 1967 roku ekspozycje narodowe są prezentowane w specjalnie wybudowanych pawilonach i noszą nazwę Expo.